Analiza rynku e-commerce w Polsce

Analiza rynku e-commerce w Polsce

10 marca 2021

>>> ANALIZY BRANŻOWE <<<

Cyklicznie typujemy branżę miesiąca i przedstawiamy jej krótką charakterystykę oraz odsyłamy do bardziej szczegółowej analizy.

Branża marca: POLSKI RYNEK E-COMMERCE

E-commerce to najdynamiczniej rozwijający się  rynek. Mimo pandemii i globalnego lockdownu,  gdy spadały obroty sklepów stacjonarnych, które odnotowały poważne straty to ich istniejące sklepy internetowe często nie mogły nadążyć z realizacją zamówień. Zmieniła się struktura zakupów oraz zachowań konsumentów a boom na zakupy w e-sklepach trwa do dzisiaj.

W 2020 roku Polacy w przestrzeni online dokonali zakupów na ponad 15,3 mld EUR, co oznacza wzrost o 31,4% w stosunku do roku 2019. Polski rynek e-commerce należy do najbardziej dynamicznie rosnących rynków europejskich. Według badań organizacji eCommerce Europe Polska uzyskała najlepszy wynik w całej Europie. Polski rynek e-commerce jest rynkiem w fazie początkowego rozwoju w porównaniu do rynków zachodnich, gdyż e-handel w Polsce stanowi jeszcze niewielką część sprzedaży detalicznej ogółem.

Szczegółowe dane znajdziesz w analizie opublikowanej na naszym blogu. Zapraszamy do zapoznania się.

CZYTAJ: https://analizarynku.eu/analiza-rynku-e-commerce-w-polsce

#ecommerce  #ehandel #branżaecommerce #rynekonline #analizyrynku #analizybranżowe #perspektywyrozwoju #doradztwo #consulting #biznes #finanse

Zaufali Nam m.in.

Pod naszym patronatem